Aktualności

wróć do Aktualności

JM elektronik laureatem Diamentów Forbesa 2023

2 marca 2023

Diamenty Forbesa to prestiżowa nagroda, przyznawana przedsiębiorstwom o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, ocenianym wg ratingu Dun & Bradstreet Poland.

Forbes to międzynarodowy dwutygodnik opisujący m.in. najważniejsze wydarzenia gospodarcze i wydarzenia biznesowe. Jest kierowany przede wszystkim do menedżerów, biznesmenów i inwestorów. Polska edycja pisma ukazuje się od grudnia 2004 roku.

Dun & Bradstreet na podstawie wyceny spółek z lat 2017-2021 tworzy listę najlepiej ocenionych przedsiębiorstw. O pozycji w rankingu decyduje dodatni wynik finansowy oraz wielkość sprzedaży. W pierwszym etapie poprzez wskaźniki EBIT i ROA oceniana jest rentowność firm, a także płynność finansowa oraz terminowe wypełnianie zobowiązań finansowych.

JM elektronik znalazł się w czołówce prestiżowego grona. Tylko 11 przedsiębiorstw elektronicznych z województwa Śląskiego otrzymało prestiżowy tytuł Diamentów Forbesa 2023, a nasza firma plasuje się na 4 miejscu rankingu. Miło nam poinformować, że z analizy szczegółowych profili działalności podmiotów w branży elektronicznej z województwa Śląskiego wynika, iż JM elektronik jest firmą sklasyfikowaną najwyżej wśród producentów kontraktowych elektroniki (EMS) z wyłącznie polskim kapitałem.

Wyróżnienie w rankingu Diamentów Forbesa postrzegamy jako potwierdzenie naszej wiarygodności. W niepewnych czasach, w których w ciągu zaledwie kilku lat zmagaliśmy się ze światową pandemią, a następnie wojną na Ukrainie i kryzysem energetycznym, współpraca ze stabilnym i przewidywalnym partnerem ma szczególną wartość, którą oferujemy naszym klientom.