PRODUKUJEMY DLA

AGD

Wieloletnia współpraca z Klientem z Europy Zachodniej owocująca przeniesieniem produkcji obudowanych modułów elektronicznych z wyświetlaczem LCD z Chin do Polski (do JM elektronik).

Klient uzyskał znaczącą poprawę jakości, estetyki wykonania, skrócenie terminów dostaw, elastyczność w zakresie realizacji dostaw wyrobów o kilkunastu różnych wersji oprogramowania – zależnie od potrzeb Klienta końcowego.

Produkcja regularna – około 250-350 tys. wyrobów rocznie.

Potentat z rynku sprzętu gospodarstwa domowego po przeprowadzeniu szczegółowych audytów i po wielu miesiącach przygotowań do współpracy powierzył nam produkcję wyrobów o szczególnym znaczeniu dla jego biznesu. Wymogi dotyczące niezawodności, optymalizacji kosztowej, niezawodności dostaw just in time wymagały ścisłej współpracy i pełnej otwartości. Efekty współpracy były na tyle satysfakcjonujące, że stopniowo powierzył nam kolejne 4 rodziny wyrobów przeznaczonych dla najważniejszych jego wyrobów. Miliony wyprodukowanych i dostarczonych wyrobów potwierdzają właściwy poziom świadczonych usług.

OPOMIAROWANIE MEDIÓW

Obsługujemy kilkunastu stałych Klientów realizujących regularnie wiele różnych projektów rozwojowych elektroniki przemysłowej.
Przekazanie do JM elektronik procesów produkcyjnych uwolniło naszych Klientów od ciągłych inwestycji we własny park maszynowy oraz kosztów pracy w zakresie budowy i rozwoju własnych zespołów technologiczno-montażowych.

Uzyskane w ten sposób oszczędności, nasi Klienci skierowali w kierunku podniesienia konkurencyjności swoich wyrobów na drodze dynamicznych prac rozwojowych. Współpraca z JM elektronik zapewnia naszym Klientom dostęp do nowoczesnych urządzeń produkcyjnych, nowoczesnych technologii i wiedzy technologów bez konieczności ponoszenia stałych, dużych nakładów na utrzymanie działów produkcji.

Przykładowy projekt realizowany jest przy współpracy z liderem rynku począwszy od wykonania partii pilotażowej aż do realizacji produkcji masowej zaawansowanych pakietów elektroniki stosowanych w systemach opomiarowania mediów.

Dostawy JIT w transzach tygodniowych dla zapewnienia regularności wysyłek na obiekty. Klient uzyskał dużą elastyczność, minimalizację kosztów stałych, skorzystał z know-how technologów JM elektronik przy projektowaniu skomplikowanego, zaawansowanego technicznie modułu.

Produkcja w transzach w ślad za umowami wynikającymi z przetargów – około 25 tysięcy pakietów rocznie.

INTELIGENTNE MIASTO

Wspólnie z jednym z najbardziej innowacyjnych start-upów wprowadziliśmy do produkcji 3 nowoczesne czujniki używane w instalacjach inteligentnego domu. Na etapie NPI wprowadzaliśmy wspólnie korekty w projekcie tak aby zoptymalizować proces produkcyjny. Opracowaliśmy też zupełnie nowy proces technologiczny. Wdrożyliśmy go w celu stosowania masowej produkcji czujników.

W ciągu kilku lat współpracy udało się dostarczyć na rynek ponad sto tysięcy tych wyrafinowanych urządzeń. Trafiają one bezpośrednio do dystrybutorów w Europie i w USA. W ostatnich latach powstała kolejna generacja tych urządzeń co pozwoliło wdrożyć kolejne innowacje i nadal świetnie realizować potrzeby wymagających Klientów.

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Kolejni Klienci z obszaru e-mobility testują nasze doświadczenie i wiedzę w obszarach jakości. Realizujemy już kilka projektów od etapu PPAP przechodząc do partii produkcyjnych modułów do skuterów elektrycznych, rowerów elektrycznych. Przepustką do najbardziej wymagającego rynku są dziesiątki tysięcy modułów elektroniki dla rynku automotive aftermarket.

POS – SYSTEM KASOWE

W związku z decyzją Klienta o potrzebie optymalizacji wykorzystania zasobów produkcyjnych doszło do przejęcia produkcji kilkudziesięciu pakietów elektroniki w technologii SMD i THT wytwarzanych wcześniej samodzielnie przez Klienta. Klient uzyskał elastyczność oraz zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności zachowując wysoką jakość.

Produkcja regularna – kilka-kilkanaście tysięcy sztuk wyrobów miesięcznie.

ELEKTRONIKA MEDYCZNA

Wieloletnia współpraca z producentem zaawansowanych wyrobów medycznych obejmująca kilkanaście typów pakietów elektroniki. Najbardziej skomplikowane posiadają około 600 elementów na płycie. Realizacja logistyki oraz montażu. Konwersja wyrobów z technologii ołowiowej do zgodnej z RoHS (w ślad z zakończeniem okresu przejściowego dla elektroniki medycznej). Dzięki współpracy z JM elektronik Klient osiągnął możliwość większej koncentracji własnych zasobów na skutecznej sprzedaży i pracach R&D. Skomplikowana logistyka oraz organizacja produkcji została przekazana do JM elektronik a uwolnione zasoby wykorzystano do budowy istotnej przewagi konkurencyjnej.

Produkcja cykliczna – kilka tysięcy sztuk wyrobów rocznie.

MONITORING POJAZDÓW

Stopniowo rozwijająca się od kilku lat współpraca w zakresie produkcji na zlecenie pakietów elektroniki do systemów monitoringu pojazdów. Prowadzenie NPI dla nowych konstrukcji celem zapewnienia wysokiej jakości i optymalizacji kosztowej procesu produkcyjnego
z wykorzystaniem skomplikowanych, zminiaturyzowanych płyt PCB. Zastosowanie szczegółowej wiedzy technologicznej w zakresie lutowania modułów komunikacyjnych (GSM, GPS).

Produkcja cykliczna około 10 000 urządzeń w roku.

ALARMY I SYSTEMY MONITORINGU

Wieloletnia współpraca dotycząca produkcji zaawansowanych urządzeń transmisji alarmów pożarowych dla jednego z liderów rynku. W związku z zależnością bezpieczeństwa i życia ludzkiego oraz mienia od poprawności działania urządzeń postawiono specyficzne wymogi formalne, obejmujące szczegółową kontrolę jakości potwierdzoną protokołem odrębnym dla każdej sztuki wyrobu.

Produkcja cykliczna – kilkaset urządzeń rocznie.

SMART CARD / BANKING

Klient z Europy Zachodniej, absolutny lider branży urządzeń technologii kart stykowych i zbliżeniowych docenił wartości praktykowane przez JM elektronik. Postanowił realizować produkcję swoich czytników w Polsce, żeby skrócić łańcuch dostaw i zmniejszyć narażenie na problemy logistyczne występujące od kilku lat na świecie.

Pomyślne audyty naszej fabryki, poprawnie wykonane partie preprodukcyjne pozwoliły na przejście do realizacji cyklicznych zleceń produkcji kilkunastu tysięcy urządzeń w roku. Już po pierwszych dostarczonych partiach Klient zdecydował o realizacji partii prototypowych swoich najnowszych wyrobów również u nas.

ELEKTRONIKA PRZEMYSŁOWA

Niemiecki renomowany producent urządzeń przemysłowych poszukując przekonującego podwykonawcy elektroniki dla swojej aparatury przekonał się o tym, że JM elektronik realizuje obietnice z nawiązką. Już kilkanaście różnych pakietów elektroniki zleca nam. Realizujemy dla niego produkcję w partiach 500 do 1000 stosunkowo zaawansowanych pakietów. Kluczową wartością jest wysoka jakość, transparentność wycen oraz terminowość dostaw.