Aktualności

wróć do Aktualności

Zwiększenie potencjału produkcyjnego

20 stycznia 2023

Po wielu latach rozwoju technologicznego oraz wzroście liczby klientów konieczne okazało się zwiększenie powierzchni produkcyjnej. JM elektronik sp. z o.o. po kilkunastu miesiącach negocjacji zakupiła od Elzab S.A. budynek produkcyjny wchodzący do tej pory w skład kompleksu przemysłowego w Zabrzu-Helence.

Spółka od ponad 30 lat posiada siedzibę w Gliwicach i zatrudnia ponad 150 osób w obszarze dystrybucji elektroniki oraz w obszarze produkcji urządzeń elektronicznych na zlecenie. Zakup budynku w Zabrzu to kolejny krok w kierunku dalszego rozwoju JM elektronik. We wskazanej lokalizacji firma prowadzi usługi EMS, natomiast zmiana własności obiektu zwiększa powierzchnię produkcyjną do 5,5 tys. m².

Prezes spółki – Pan Sławomir Pieszczek zapowiada kolejne inwestycje, które spowodują przeniesienie do Zabrza środka ciężkości działalności. W roku 2023 i 2024 planowane są prace modernizacyjne w budynku i przystosowanie nowych powierzchni do prowadzenia procesów produkcji zaawansowanej elektroniki dla nowych odbiorców zarówno krajowych, jak i ze Skandynawii oraz Europy Zachodniej. Już teraz JM elektronik dostarcza ponad milion zespołów elektroniki rocznie Klientom z branży AGD, inteligentnego miasta, elektroniki medycznej, energetyki, internetu rzeczy, systemów bankowych, alarmowych i kontroli dostępu czy w końcu branży fiskalnej.

Nowe powierzchnie produkcyjne i magazynowe dają możliwość nieskrępowanego rozwoju działalności w kolejnych latach i pozyskiwanie kolejnych Klientów i kontraktów. Mimo rosnącej automatyzacji procesów spodziewamy się idącego za tym wzrostu zatrudnienia zarówno w obszarze prac prostych jak i w obszarach sprzedaży, logistyki, projektowania urządzeń i procesów, a także zapewnienia jakości. Już teraz niezależne rankingi branżowe wskazują, że JM elektronik sp. z o.o. plasuje się w pierwszej dziesiątce największych polskich firm EMS (outsourcingu produkcji elektroniki).