Artykuły

wróć do Artykuły

Smok pożera biznes

7 lipca 2023

Od dłuższego już czasu UE oraz USA krytykują niektóre praktyki Chin, wskazując, że te mogą przyczynić się do niekontrolowanego transferu technologii i własności intelektualnej. Przykładowo, chińskie przepisy nakładają na przedsiębiorców obowiązek udostępnienia bardzo dokładnych informacji na temat działalności czy produktu. Ponadto, według nowego prawa, Chińska Republika Ludowa może zakazać opuszczania swojego terytorium także obywatelom innych państw, co jest bezpośrednim zagrożeniem dla przedsiębiorstw i ich pracowników.

Znacznik miejsca

Nie może zatem dziwić, że zaniepokojone sytuacją w Chinach firmy coraz częściej decydują się na przeniesienie produkcji z powrotem do Europy. W ostatnich miesiącach wiele znanych europejskich firm decyduje się na produkcję w Polsce; budowę fabryk w naszym kraju ogłosiły m.in. Bosch czy Viessmann.

Bezpieczeństwo danych i pracowników to nie jedyne zalety Polski. Do najważniejszych należą niskie koszty produkcji, które zapewniają opłacalność działalności gospodarczej, a także położenie w samym centrum Europy, dzięki któremu transport staje się szybszy, bezpieczniejszy i niedrogi.

Przenieś produkcję do Polski

Wielomilionowe inwestycje w wybudowanie fabryki to nie jedyna droga do wykorzystania oferowanych przez Polskę przewag. Firma JM elektronik realizuje wiele zleceń także dla przedsiębiorstw, które zdecydowały się na przeniesienie produkcji z Chin. Oferujemy cenne doświadczenie, które pomoże Państwu zachować niezmienną jakość i cenę produktów. Wyjątkową wagę przykładamy do standardów etycznych, co gwarantuje Państwu bezpieczeństwo wszelkich powierzonych nam danych poufnych. Nasz zakład produkcyjny ulokowany jest na Śląsku w pobliżu autostrad A1 i A4, dzięki czemu możemy dotrzeć w każdy zakątek Polski w kilka godzin.

JM elektronik jest jednym z najważniejszych dostawców podzespołów i usług EMS dla rynku elektroniki profesjonalnej w Polsce. Jesteśmy gotowi udostępnić nasze ponad trzydziestoletnie międzynarodowe doświadczenie biznesowe dla Państwa korzyści.