Aktualności

wróć do Aktualności

Poznaj korzyści jakie daje dziś wdrożenie profesjonalnej inspekcji SPI

16 sierpnia 2022

W kwietniu 2022 roku zainstalowaliśmy na naszej hali SMT nowe urządzenie do kontroli pasty lutowniczej – Solder Paste Inspection (SPI). Instalację SPI poprzedził wielogodzinny proces wyboru, którego elementem były prowadzone testy urządzeń różnych producentów.

Dlaczego stosowanie SPI (Solder Paste Inspection) ma duże i nadal rosnące znaczenie dla Klientów przedsiębiorstw świadczących usługi EMS? Proste wytłumaczenie, że chodzi o jakość nie jest wystarczające, gdyż w tle niemal każdej inwestycji w park maszynowy jest cel jakościowy.  

Ostatnie dwa lata to czas szczególnie trudny dla producentów elektroniki. Zbieg katastrof naturalnych i pandemii COVID-19, zerwanie łańcuchów dostaw, a nawet napięcia polityczne i konflikty zbrojne nie sprzyjają producentom elektroniki, którzy doświadczają braków dostępności elementów elektronicznych. 

Dziś, gdy Klientów nie stać na ryzyko wadliwego wykonania PCBA, gdyż zmarnowane w wadliwym procesie montażu elementy mogą okazać się nieosiągalne przez wiele miesięcy, gdy weźmiemy pod uwagę, że nawet 60% defektów w montażu SMD można przypisać procesowi drukowania pasty, jakościowy wymiar inwestycji w SPI jest pierwszoplanowy. 

Więcej przeczytasz w naszym artykule o przeprowadzonej inwestycji i korzyściach, jakie przynosi>>