Co jest ważne dla IoT? Posłuchaj wypowiedzi założyciela Sensative ze Szwecji i skorzystaj z jego doświadczenia

Pan Matts Pettersson, współzałożyciel szwedzkiej spółki technologicznej Sensative, dzieli się swoimi doświadczeniami z redaktorem portalu Digitalization of Real Estate w obszernym wywiadzie, w którym opowiada o początkach swej firmy, rozwoju i największych wyzwaniach przed którymi stanął podczas dochodzenia do dzisiejszej pozycji.

Dla nas, JM elektronik, ten wywiad ma szczególne znaczenie, gdyż Pan Matts zapytany w 16 minucie wywiadu o miejsce powstawania swoich urządzeń, oświadcza, że podjął świetną decyzję wybierając JM elektronik jako swojego partnera. Oświadczenie to odkryliśmy przypadkowo i było dla nas zupełnym zaskoczeniem. Przyznać jednak musimy, że nie pierwszy raz Matts Pettersson z przekonaniem polecił nasze usługi.

Matts Pettersson: „Sądzę, że dokonaliśmy doskonałego wyboru. Wybraliśmy działanie z partnerem produkcyjnym z Polski: JME, co było dla nas świetnym rozwiązaniem. Bardzo utalentowani, bardzo doświadczeni i nadal na poziomie kosztów konkurencyjnym do Azji. Oczywiście kooperacja z Polską jest dużo łatwiejsza jak z kimkolwiek spoza (Unii)”.

W ustach takiego uznanego autorytetu o ogromnej wiedzy i doświadczeniu w branży to dla nas wyjątkowe wyróżnienie. Business firmy Sensative rozpoczął się od opracowania innowacyjnego sensora do wykrywania otwierania/zamykania drzwi/okien. Założenie sensora było takie, aby nie wymagał żadnych prac montażowych – w szczególności wiercenia – i nie posiadał elementów ruchowych. Powstał sensor, od którego wzięła się nazwa całej serii: Strips, czyli pasek, prawie niewidoczny na tle białej ramy okna. Sensor bazuje na czujniku pola magnetycznego korzystając z tej własności, że okucie okna stawia inny opór magnetyczny w stanie zamkniętym, a inny w stanie otwartym.

Po sukcesie pierwszych indywidulanych sprzedaży sensor trafił do masowych wdrożeń w branży Real Estate. Tutaj założyciel Sensative podkreślił, że równie ważne jak hardware okazuje się software. Dobre wrażenia z eksploatacji oraz możliwości integracji urządzenia IoT w ramach większych platform są równie ważne dla sukcesu jak hardware.

A Ty czy zgadzasz się z tą argumentacją?

Zapoznaj się z pełną treścią wywiadu Mattsa Peterssona i śladem Sensative skontaktuj się z JM elektronik! Skup się na software, a produkcję hardware zostaw nam!

Pełna treść podcastu znajduje się pod linkiem>>