Aktualności

wróć do Aktualności

Zapraszamy inżynierów z działów badań i rozwoju naszych Klientów na przekrojowe szkolenie LoRaWAN

5 września 2022

W JM elektronik dużą wagę przywiązujemy do współpracy z naszymi Klientami w zakresie dzielenia się wiedzą. Chcemy, aby scenariusz współpracy zawsze oznaczał win-win. Wielu naszych klientów produkuje u nas urządzenia IoT. Także z myślą o nich nasz zespół inżynierów aplikacyjnych industrial IT przygotował przekrojowe szkolenie z budowy i zarządzania siecią LoRaWAN.

W szerokim programie pokażemy wszystkie techniczne aspekty budowy sieci LoRaWAN, począwszy od uruchamiania Gateway, serwera sieciowego LoRaWAN, poprzez uruchamianie w sieci sensorów i trackerów, przybliżenie serwerów aplikacyjnych, a nawet przedstawienie korzyści i zasad działania Helium. Szkolenie poprowadzą nasi inżynierowie aplikacyjni, aby podzielić się z Państwem posiadaną przez nas wiedzą i zaproponować rozszerzenie współpracy także o tę tematykę.

LoRaWAN jest wiodącą technologią szerokopasmowych sieci małej mocy, która umożliwia dwukierunkową komunikację dalekiego zasięgu, odporną na zakłócenia, przy znacznej oszczędności energii. Idealnie nadaje się do komunikacji pomiędzy urządzeniami IoT, co pozwala na szerokie zastosowanie w różnych sektorach gospodarki.

Helium jest pierwszą na świecie rozprzestrzeniającą się spontanicznie siecią Hotspotów o globalnym zasięgu, która zapewnia publiczny zasięg bezprzewodowy LoRaWAN bez stawiania jej użytkownikom jakichkolwiek barier administracyjnych. Powiązanie kryptowaluty z technologią sieci LoRaWAN poprzez technologię LongFi, czyli połączenie protokołu bezprzewodowego LoRaWAN i technologii blockchain Helium, stanowi zachętę dla spontanicznego rozwijania zasięgu sieci, tak aby stała się ona dostępna dla wszystkich urządzeń IoT. Sieć LongFi nie tylko oferuje korzyści ze wszystkich cech sieci LoRaWAN ale również pozwala właścicielom Gateway’ów na „kopanie” kryptowaluty Helium Networt Token (HNT). W sieci LongFi obecnie pracuje już niemal milion takich urządzeń.

Naszą ambicją jest, aby dzięki szkoleniu uczestnicy poznali praktyczne umiejętności uruchomienia i eksploatacji własnej sieci LoRaWAN, począwszy od bram, poprzez serwery sieciowe, urządzenia końcowe i serwery aplikacyjne, dzięki czemu będą mogli prowadzić własne projekty, lub podnieść umiejętności zarządzania posiadaną już siecią.

Szkolenie jest nieodpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona programem ćwiczeń realizowanych na warsztatach, zatem prosimy nie zwlekać z zapisami.

Wireless Day odbędzie się w 4 miastach: Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu w dniach 20-23.09.2022 r.  

Ambicją JM elektronik jest zapewnienie przekazania praktycznych umiejętności uczestnikom – stąd forma szkoleń i warsztatów. W każdej edycji uczesnitczyli przedstawiciele światowych producentów najbardziej innowacyjnych technologii.  

Bezpłatna formuła szkoleń wynika z chęci usunięcia wszelkich trudności organizacyjnych uczestnikom, jak choćby uzyskiwania zgody na niezabudżetowany wydatek szkoleniowy u przełożonych. 

Jest to kolejna, siódma już odsłona szkoleń organizowanych przez JM elektronik dla inżynierów i projektantów, które cieszyły się zawsze wysoką frekwencją oraz oceną. Łącznie w szkoleniach Wireless Day wzięło udział już ponad 1000 inżynierów, elektroników, automatyków, programistów z wiodących w Polsce firm. Dołącz do Dobrego Towarzystwa i Ty!