Montaż THT

Proces montażu przewlekanego (THT) w zależności od uwarunkowań technologicznych i wielkości produkcji prowadzimy z wykorzystaniem dedykowanych do tego celu automatów firmy Universal lub ręcznie. Montaż THT wymaga od nas lutowania komponentów elektronicznych przy zastosowaniu zaawansowanego, wydajnego agregatu lutowniczego lub automatu do lutowania selektywnego w osłonie azotu. W przypadku procesu uzupełniającego o szczególnych wymaganiach używane są stacje lutownicze w gniazdach produkcyjnych obsługiwane przez dodatkowych operatorów.

 

Uwagę zwraca wydajność agregatu (fali) lutowniczej, która pozwala na wprowadzenie stosunkowo dużych, ciężkich pakietów elektroniki. W procesie lutowania automatycznego wykorzystujemy zaawansowane narzędzia pozwalające na osiąganie doskonałej jakości połączeń oraz wysokiej czystości pakietów bezpośrednio po procesie. Montaż przewlekany THT odznacza się mniejszym stopniem skomplikowania, a idea całej procedury jest stosunkowo prosta. Dotyczy przemieszczania się płytek nad strumieniem płynnej cyny. Falująca ciecz zwilża elementy od spodu oraz lutuje wszystkie komponenty jednocześnie. Pozostała część obróbki sprowadza się wyłącznie do usunięcia końcówek i kontroli połączeń lutowniczych.

 

Selektywne lutowanie w osłonie azotu daje doskonałe wyniki w zakresie powtarzalności, jakości, czystości dla płyt, których lutowanie z wykorzystaniem „fali” lutowniczej nie jest możliwe z uwagi na specyfikę projektu pakietu.

 • JM elektronik sp. z o.o.

  ul. Karolinki 58
  44-100 Gliwice

  tel. 32 339 69 01
  e-mail: ems@jm.pl • Zapisz się do newslettera

 • Zakład produkcyjny

  ul. ELZAB 1 (dawniej Kruczkowskiego 39)
  41-813 Zabrze
  Polska

Script logo