Dane kontaktowe

JM elektronik sp. z o.o.

Karolinki 58

44-100 Gliwice, Polska

tel. 32 339 69 00

fax. 32 339 69 09

.--------------------------------

Newsletter

Testy ICT/FCT

Testowanie i kontrole jakości » Testy ICT/FCT

Profesjonalna usługa testów ICT (in circuit testing) i FCT (functional test) na potrzeby produkcji masowej pakietów elektroniki. Pobierz PDF

 

Kluczowe korzyści

  • Oszczędność czasu potrzebnego na testowanie produktu – nawet do 80%! Proces testu przebiega automatycznie i przez to wydajniej. Jest to test znacznie szybszy od tych realizowanych dedykowanymi testerami funkcjonalnymi wymagającymi  wielu podłączeń sygnałów, ręcznego wyzwalania sekwencji testów, obserwacji wielu urządzeń pomiarowych lub sygnalizacyjnych.
  • Oszczędność pieniędzy - Uwolnienie zasobów inżynieryjnych poprzez outsourcing procesu – nawet do kilku tygodni pracy na przygotowanie projektu urządzenia testującego i programu testu! Przygotowanie indywidualnych urządzeń testujących wraz z oprogramowaniem często zajmuje konstruktorowi dużą ilość czasu, którą mógłby poświęcić na realizację zadań kluczowych z punktu widzenia interesu firmy, a których zlecić do outsourcingu nie można (opracowywanie kolejnych urządzeń, nowych wersji firmware itp.).
  • Bezpieczeństwo  Większa pewność co do jakości ostatecznego wyrobu, potwierdzona raportem z profesjonalnego testu, a przez to mniejsze ryzyko awarii gotowego urządzenia. Ewentualne problemy są wykrywane już na etapie produkcji.Testy ICT i FCT doskonale wykrywają najczęściej występujące problemy produkcyjne, jak np. zwarcia, przerwy, braki elementów, nieprawidłowe wartości elementów, niewłaściwą polaryzację.

 

Dla kogo?

Usługa testów ICT i FCT jest doskonałą opcją dla wszystkich masowych producentów elektroniki oraz producentów szczególnie rozbudowanych, zaawansowanych urządzeń, którym zależy na oszczędności czasu i pieniędzy przy zachowaniu wysokiej jakości produktu.

  • Oferujemy wyjątkowo szybkie przygotowanie urządzenia testującego do pracy z twoim produktem!
  • Nasze urządzenie pozwala na testowanie PCB o maksymalnych wymiarach nawet do 36cm x 23 cm!

 

Jak to działa?

Dla danego rodzaju produktu jest przygotowywane specjalny adapter (fixture) nazywany często „bed of nails”, ponieważ wykorzystuje zestaw igieł zapewniających połączenie elektryczne pomiędzy testowanym produktem a właściwym testerem ICT. W ten sposób przesyłane są sygnały elektryczne do PCB celem sprawdzenia obecności i wartości zamontowanych w produkcie komponentów.

 

Wypełnij formularz a otrzymasz specjalną OFERTĘ na test ICT/FCT:

TakNie
TakNie
TakNie
Możliwe wgranie plików z rozszerzeniami: pdf, zip, doc, odt, jpg, jpeg